اخبار اسلايدي
کبد و کلیه های یک بانوی 50 ساله از قزوین به بیماران نیازمند پیوند عضو اهدا شد

1398/9/11 دوشنبه

پیکر بانویی 50 ساله، که دچار مرگ مغزی شده بود در  روز ششم آذر ماه ازبیمارستان پاستور قزوین برای اهدای اعضایش به بیمارستان امام خمینی تهران اعزام شد.

به گفته دکتر محمدرضا مدبر، رئیس اداره نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، این دهمین اهدای عضو سال 98 در قزوین محسوب می شود و متوفا مادری 50ساله بوده که در اثر سکته مغزی در 29 آبان ماه 98 در بیمارستان خصوصی پاستور شهر قزوین بستری شد، اما رسیدگی های کادر پزشکی و اقدامات درمانی و تلاش هایی که برای نجات جان وی صورت گرفت کارساز نشد و مرگ مغزی بیمار، در چهارم آذر ماه توسط پزشکان اعضای تیم پیوند معاونت درمان تایید شد.

دکتر مدبر در ادامه افزود: با تایید مرگ مغزی، خانواده بزرگوار متوفی، برای اهدای اعضا اعلام رضایت کردند و پیکر ایشان، در ششم آذر ماه برای اقدامات اهدا عضو، به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران اعزام شد و کلیه ها و کبد این مادر به انسانهای دیگر زندگی دوباره بخشید.

گفتنی است با توجه به اینکه متوفا در بیمارستان خصوصی پاستور بستری شد و از همین بیمارستان نیز برای اعزام آماده شد، تیم پیوند معاونت درمان از عملکرد مناسب کادر درمانی این بیمارستان و مساعدت مالی که در پرداخت هزینه های بستری در بخش مراقبتهای ویژه این بیمارستان داشتند، کمال تشکر را اعلام نمودند.

 
امتیاز دهی