اخبار

دکتر مهرام در جشن روز پرستار
هفدهم بهمن 1395 روز متفاوت و پُر برنامه دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بود. روزی که با حضور در جمع پُر شور و شوق پرستاران در سالن اجتماعات شهید بابایی دانشگاه با عذرخواهی از پرستاران به خاطر تأخیر در پرداخت کارانه ها شروع شد و  با پیشنهادی کاربردی به نشست معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی منطقه شش کشور به پایان رسید.
دکتر مهرام که در آیین تجلیل و قدردانی از  44 تن از پرستاران نمونه استانی و کشوری دانشگاه، سخن می گفت؛ ضمن تبریک میلاد با سعادت زینب کبری ( س ) و روز پرستار، برای این گروه زحمت کش و دلسوز، آرزوی سلامتی و توفیق کرد.
دکتر مهرام در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مردم از شما پرستاران راضی اند ، قطعا خدا هم از شما راضی خواهد بود
 
رییس دانشگاه همچنین یاد پرستوهای مهاجر گروه پرستاری در سال جاری را گرامی داشت و از پرستاران و شرکت کنندگان خواست تا به احترام آنان روی پا بایستند و برای شادی روح بلندشان، سوره مبارکه فاتحه را قرائت کنند.
دکتر مهرام در بخش دیگری از سخنانش، یادآور شد: مردم کار پرستاری را با عزت و احترام نگاه می کنند. کاری که تعطیلی ندارد و روزهای عید و عزا نمی شناسد. مردم صادقانه می گویند از کادر پرستاری راضی هستند و چون مردم راضی هستند، خداوند هم راضیست.
رییس دانشگاه عنوان کرد که می دانم حجم کار و فشار کار زیاد است؛ استاندارد پرستار به تخت کم است. می دانم که شما احساس دارید و تحت تأثیر عواطف خود قرار می گیرید. این ها سخت است و من این سختی را درک می کنم.
دکتر مهرام به اهمیت برقرای ارتباط با بیمار اشاره کرد و گفت: ارتباط با مردم را جدی بگیرید. توضیح دادن کمک می کند تا بیماران اعتماد کنند و من البته دیده ام که بسیاری از شما ارتباط صمیمی و دوستانه ای با بیماران دارید. این نوع ارتباط تیم سلامت، مهم است. ارتباطی که بیمار را دلگرم می کند.
دکتر مهرام در پایان سخنان خود از تأخیر در پرداخت کارانه پرستاران عذر خواهی کرد و تأکید کرد که تمام سعی خود را به کار می بندد تا پرداخت های پرسنلی به موقع باشد.


 
بيشتر