آرشیو اخبار معاونت
س
برنزه کردن خودسرانه پوست، دختر ۱۸ ساله را راهی مرکز ترومای استان قزوین کرد
آمنه باقری، پرستار بخش سوختگی مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین از درمان دختر 18 ساله ای در این مرکز خبر داد که با اقدام خودسرانه برای برنزه کردن پوستش، خود را به دردسر انداخته بود.
به گفته این پرستار، بیمار مذکور، بدون دستور پزشک، با خوردن هم زمان داروی «متوکسالن» (برای برنزه کردن) و استفاده از کرم ضد آفتاب، در کنار قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب به مدت دو ساعت، دچار سوختگی 80 درصدی شده بود که به محض پذیرش در این مرکز، توسط کادر درمانی بخش سوختگی تحت درمان قرار گرفت.
پرستار بخش سوختگی مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی قزوین عنوان کرد: مصرف هم زمان دارو،  استفاده از کرم ضد آفتاب و قرار گرفتن در زیر تابش مستقیم آفتاب، باعث سوختگی شدید و پوست اندازی بدن می شود.
باقری گفت: با توجه به شدت سوختگی بیمار، اعزام وی به دستور دکتر علی طارمیها، متخصص جراحی و سوختگی مرکز  به بیمارستان سوختگی در تهران در دستور کار قرار گرفت.
شایان ذکر است، این بیمار به دلیل سانحه رانندگی از ناحیه مهره های گردن و کمر آسیب جدی دیده بود که پس از انتقال به مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی، معاینه پزشک و انجام آزمایشات تکمیلی و بالینی، تشخیص داده شد که بیمار نیازمند انتقال به تهران است، ولی پس از مشاوره با دکتر مهران مرادی، و قبول کردن درمان بیمار در شهر قزوین و مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی، با موفقیت درمان شد و بیمار بعد از مراقبت های ویژه پزشکی و پرستاری با بهبودی کامل، مرخص شد.
 
 
امتیاز دهی