اخبار اسلايدي
امدادرسانی اورژانس قزوین به 29 مصدوم تصادف اتوبوس و کامیون
اورژانس استان قزوین، تعداد 29 مصدوم تصادف اتوبوس و کامیون را به مراکز درمانی رساند. این حادثه، حدود ساعت شش صبح روز 31 مرداد 1396 در شهر قزوین اتفاق افتاد.
دکتر پیمان نامدار، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قزوین در این رابطه، اظهار کرد: هفت دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که پس از بررسی صحنه و تریاژ ( دسته بندی) مصدومان، ابتدا سه مصدوم بد حال، ضمن درمان اولیه در محل، با دو آمبولانس، به مرکز درمانی منتقل شدند.
به گفته این مقام مسؤول، بقیه مصدومان هم توسط تکنسین های اورژانس و با حضور و نظارت معاونت مرکز فوریت ها و سرپرست شیفت، در محل حادثه درمان شده و برای اقدامات درمانی تکمیلی به مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی و بیمارستان رازی اعزام شدند.
متولی اورژانس استان بیان کرد: وقوع این حادثه در سطح شهر باعث بهت و حیرت همگان شد، زیرا چنین حوادثی در سطح شهر کمتر اتفاق می افتد.
 
10 مصدوم، جراحی می شوند
محسن ادهمی، مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی قزوین در مورد مصدومان این حادثه، گفت: تعدا 26 مصدوم توسط ناجیان ثانیه ها به این مرکز ارجاع داده شد که 10 تن از آنان، آماده عمل جراحی هستند.
ادهمی با بیان اینکه 15 تن هم تحت مراقبت پزشکان و پرستاران هستند؛ عنوان کرد: متأسفانه، یک تن به علت خونریزی مغزی و شدت جراحات، فوت کرد.
به گفته مدیر مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی، بیشتر مصدومان از ناحیه سر و صورت آسیب دیدند. ادهمی تصریح کرد: به محض ورود مصدومان، تیم پزشکی و پرستاری مرکز، اقدامات درمانی را برای نجات جان آنان آغاز کردند.
ادهمی در حاشیه این خبر، با بیان اینکه مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی، بیشترین مراجعه کننده در خصوص بیماران تصادفی را دارد، از مردم استان درخواست کرد، به محض پایان زمان ملاقات بیماران، مرکز را ترک کنند تا تیم درمانی بتواند با آرامشی بیشتر به مداوای بیماران بپردازند. 
 
امتیاز دهی