اخبار اسلايدي
برگزاری پنجمین دوره انتخابات هیأت مدیره های سازمان نظام پرستاري قزوین

1398/2/16 دوشنبه

پنجمین دوره انتخابات هیأت مدیره های سازمان نظام پرستاري در تاريخ 21 تیرماه 1398 به طور هم‌ زمان در سراسر كشور برگزار خواهد شد.

فاطمه تیموری مدیر پرستاری دانشگاه توضیح داد: سازمان نظام پرستاري جمهوري اسلامي ايران ، سازماني است مستقل داراي هويت حقوقي كه به منظور اصلاح، رشد و تعالی حرفه پرستاری ، حفظ حقوق پرستاران و مردم در قبال خدمات پرستاری و حمایت از حقوق مادی ، معنوی و حرفه ای پرستاران تشكيل شده است. طبق ماده 16 قانون سازمان نظام پرستاری کلیه اتباع ايراني پرستار، بهياران، اتاق عمل، هوشبري و رده هاي وابسته پرستاري مي توانند عضو سازمان باشند.

مدیر پرستاری دانشگاه در ادامه افزود :ستاد اجرایی برگزاری این انتخابات در استان قزوین در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین مستقر است و کاندیدای این انتخابات از 11 تا 24 اردیبهشت 1398 فرصت دارند جهت ثبت نام به اداره پرستاری واقع در این معاونت مراجعه نمایند.

به گفته تیموری در این دوره از انتخابات، شهرستان تاکستان نیز واجد شرایط تأسیس هیأت مدیره مستقل می باشد چراکه طبق قانون در شهرستان هايي كه حداقل تعداد مشمولان ماده 16، دويست نفر باشند هيأت مديره شهرستان نیز تشكيل خواهد شد.

تیموری در پایان سخنانش از کلیه پرستاران و رشته های مرتبط دعوت کرد برای تحقق اهداف پرستاری، با بصیرت و آگاهی کامل در انتخابات دوره پنجم نظام پرستاری شرکت کنند تا این انتخابات نیز با شکوه هر چه تمام تر برگزار گردد .

گفتنی است هيأت مديره نظام پرستاری شهرستان ها مركب از نه نفر عضو اصلي و سه نفر عضو علي البدل شامل شش نفر پرستار، دونفر بهيار و يك نفر اتاق عمل يا هوشبري می باشد.

 
امتیاز دهی