اخبار مراکز تابعه
1399/5/26 يكشنبه شیر مادر، حاوی عوامل ایمنی زا و ضد میکروبی بسیار مفید برای نوزاد است

شیر مادر، حاوی عوامل ایمنی زا و ضد میکروبی مانند لاکتوفرین ،لیزوزیم ، IgA و سایر ایمونوگلوبولین ها مانند  IgG  و IgM  است که نوزاد را از بسیاری از عوامل عفونی محافظت می کند.

دکتر سید هوشیار مجابی، فوق تخصص نوزادان با بیان این مطلب، در خصوص بهترین و بزرگ ترین مزایای شیر مادر گفت: در دسترس ترین و طبیعی ترین محصول برای تغذیه نوراد ،شیر مادر است که کلیه محتویات آن اعم از نوع و میزان پروتئین ،چربی و الکترولیت های موجود در آن از جمله فسفر ، کلسیم و سدیم همگی در مقدار مناسب و قابل جذب برای سیستم گوارشی نوزاد هستند.

تفاوت در کیفیت محتویات شیر مادر بر حسب سن حاملگی

وی اظهار کرد که جالب تر این که  کیفیت  محتویات شیر مادر بر حسب سن حاملگی تفاوت دارد، به طور مثال محتویات  شیر مادری که  در 34 هفته زایمان می کند با شیر مادری که 37 هفته زایمان می کند  فرق دارد که مناسب سن تولد آن نوزاد است.

 این متخصص کودکان در رابطه با تغذیه با شیر مادر در نوزادان نارس اظهار کرد: قطعا بهترین ماده تغذیه ای برای نوزادان نارس  همان شیر مادر خواهد بود که محتوا و نوع پروتئین ،چربی ها و کلسیم و فسفر آن برای نوزاد نارس قابل تحمل تر از انواع شیرهای مصنوعی است. وی هشدار داد که شیرهای مصنوعی، حاوی فسفر بسیار بالا و مواد پروتئنی غالبا با منشا گاوی هستند که معمولا باعث آیجاد الرژی و حساسیت و عدم تحمل تغذیه در نوزادان از جمله نوزادان نارس می شود.

این پزشک کودکان تأکید کرد که نوزادان با وزن کمتر از 2 کیلوگرم بهتر است شیر مادر را تحت غنی سازی (Fortification  )  به صورت متناوب قرار داد تا نوزاد به وزن حدود 3 کیلوگرم برسد .

مشکلات شرخشک برای نوزادان

دکتر مجابی در خصوص مشکلات  تغذیه نوزادان با شیر خشک اشاره کرد: نوزادانی که  به ناچار از شیر خشک استفاده می کنند دچار انواع حساسیت ها و آلرژی به صورت بثورات جلدی ،عدم تحمل ،ریفلاکس ،کولیت الرژیک هموراژیک در زمینه حساسیت به محتوای پروتئین های گاوی می شوند و حتی در زمینه محتوای بالای فسفر برخی از شیر خشک ها ،دچار هیپوکلسمی دیررس می شوند.

 وی با اشاره به اینکه باید به مادران آموزش داده شود که شیر دهی مکرر موجب کاهش میزان ابتلابه سرطان سینه  ، کنترل میزان قند خون در  مادران دیابتی  ، فاصله گذاری مناسب بین بارداری ها و ایجاد مصونیت بیشتر نوزادن  از ابتلا به اسهال و الرژی می شود؛ گفت: این کار، میزان بیماری های عفونی را کمتر خواهد کرد و ایجاد Bonding  و  رابطه عاطفی بین مادر و نوزاد را بهبود می بخشد و علاقه مادر و حس مادر بودن را توسعه می دهد .

لزوم توسعه بانک های شیر مادر در استان

دکتر مجابی در خصوص راه انداری بانک شیر گفت :در آینده باید بانک های شیر مادر در استان برقرار شود و مادران پس از انجام  آزمایش های مختلف ار نظر ایدز ، هپاتیت و سایر بیماریها ،شیرهای اهدایی خود را پاستوریزه شده و در یخچال نگهداری کنند تا در دسترس نوزادان قرار داده شود. وی اضافه کرد در مواردی که بانک های شیر مادر  در دسترس نباشد  به ناچار باید شیر خشک در مواقع ضروری به نوزادان داده شود.

آموزش مادران توسط حوزه بهداشت

به گفته دکتر مجابی با اذعان به اینکه مراکز بهداشتی، باید قبل از زایمان، فواید شیر مادر را به ماران باردار آموزش بدهند؛ گفت: توصیه ها باید ملموس باشد و فواید شیردهی به مادران تاکید شود. وی ادامه داد که لازم است مشکلات مادر در حین شیردهی شناسایی شود و برای رفع آن ها از مادران حمایت های لازم انجام شود.

 
امتیاز دهی