• ساعت : ۱۱:۴۰:۱۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ 
  • کد خبر : ۱۴۸۴۲
كنترل فشار خون مراجعین به مناسبت روز جهانی فشار خون

فرزاد رجبی یکتا مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی قزوین در روز جهانی فشار خون با توجه به اهمیت کنترل، پیشگیری و درمان  فشار خون بالا بیان کرد:  ابتلا به فشار خون بالا یکی از عواملی است که بصورت تدریجی اتفاق می افتد، ولی میتواند اثرات مخرب خود بر قلب، عروق، کلیه، شبکیه چشم و ... را در گذر زمان نمایان سازد و در صورت عدم درمان منجر به مشکلات و عوارض جدی شامل سکته های قلبی و مغزی، نارسایی کلیه و... گردد. یکی از علل خطرناک بودن این بیماری، بی علامت بودن آن است.

این بیماری می تواند سالیان طولانی و بدون هیچ علامتی باقی مانده و به تدریج باعث صدمات جدی به ارگان های مختلف گردد. به همین دلیل این بیماری به نام " قاتل خاموش" شناخته می‌شود

 وی در ادامه افزود: در همین راستا مراکز درمانی استان اقدام به برپایی پایگاه های کنترل فشار خون، آموزش به بیماران بستری و مراجعه کنندگان به درمانگاه ها، تهیه و پخش کلیپ های آموزشی در محیط های عمومی کرده و به صورت رایگان فشار خون مراجعین و همراهان را کنترل نموده و در صورت نیاز افراد واجد شرایط  جهت ارزیابی بیشتر  را به متخصصین داخلی و یا قلب و عروق ارجاع دادند.

گفتنی است شعار " فشار خون خود را به دقت اندازه گیری کنید، آن را کنترل کنید، بیشتر زنده بمانید" جهت این روز در سال ۲۰۲۲ در نظر گرفته شده است.

کلیپ روز فشارخون اردیبهشت1401

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0