• ساعت : ۷:۲۶:۴
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ 
  • کد خبر : ۴۳۲۹
مركز آموزشی درمانی ولایت به عنوان مركز درمان موكورمایكوزیس یا قارچ سیاه تعیین شد
تاکنون ۹ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان ولایت بستری شده‌اند

 

 

دکتر ابوالفضل ابراهیمی مدیر اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین مرکز آموزشی درمانی ولایت با اعلام این خبر افزود خدمات تخصصی مورد نیاز این بیماران من جمله حضور متخصصین داخلی، عفونی، گوش و حلق و بینی و ریه و همچنین اتاق عمل چشم و گوش و حلق و بینی و سایر خدمات مورد نیاز این بیماران در این مرکز بصورت متمرکز وجود دارد و سایر مراکز درمانی نیز بیماران مشکوک به ابتلا به قارچ سیاه خود را به مرکز ولایت ارجاع می‌دهند.

به گفته دکتر ابراهیمی در این بیمارستان یک کمیسیون پزشکی متشکل از متخصصین فوق‌الذکر نیز حضور دارند تا در صورت نیاز روند درمانی مبتلایان مورد بررسی و تصمیم گیری های بعدی قرار گیرد.

مدیر اداره نظارت و درمان در ادامه بر لزوم پیشگیری از این بیماری به خصوص در افراد مبتلا به نقص ایمنی تاکید کرد و گفت: علائم زودرس این بیماری اعم از ترشحات سینوس ها، درد و بی حسی در ناحیه صورت، تورم پلک و اختلال در بینایی در افراد دارای نقص ایمنی خطرناک و می تواند پیش آگهی بدی در خصوص ابتلاء در این افراد به قارچ سیاه باشد.

 دکتر ابراهیمی بر شستشوی روزانه حفره بینی با نرمال سالین و کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت و پرهیز از مصرف بی رویه و سرخودانه داروهای مانند دگزامتازون و سایر داروهای کورتونی در بیماران دچار نقص ایمنی تاکید نمود.

گفتنی است تاکنون ۹ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان ولایت بستری شده‌اند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.9.0